Wypełnianie i składanie wniosków w programie „Czyste Powietrze”.

Dotacje na montaż montaż pieca opalanego węglem w programie Czyste Powietrze

Dotacja z programu Czyste Powietrze może być wykorzystana na zakup i montaż kotła na węgiel wraz z osprzętem, armaturą zabezpieczającą i regulującą, a także układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym i zbiornikiem cwu.

Maksymalna kwota dofinansowywania wynosi 3000 zł
(nie więcej niż 30% faktycznie poniesionych kosztów).

Dotacja z programu Czyste Powietrze może być wykorzystana na zakup i montaż kotła na węgiel wraz z osprzętem, armaturą zabezpieczającą i regulującą, a także układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym i zbiornikiem cwu. Maksymalna kwota dofinansowywania wynosi 3000 zł (nie więcej niż 30% faktycznie poniesionych kosztów).

Warunki które muszą zostać spełnione:

  • budynek/lokal mieszkalny nie jest podłączony do sieci dystrybucji gazu
  • dopuszczone są wyłącznie kotły z automatycznym podawaniem węgla w formie ekogroszku
  • kocioł musi spełniać wszystkie wymagania techniczne określone w załączniku 2 lub 2a do Programu.

W praktyce oznacza to iż : kocioł na węgiel >musi posiadać certyfikat/świadectwo potwierdzające spełnienie wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign) oraz musi posiadać klasę efektywności energetycznej minimum B na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej. Kocioł nie może posiadać rusztu awaryjnego lub przedpaleniska. Dodatkowo kocioł musi spełniać wymogi aktów prawa miejscowego, w tym uchwał antysmogowych, co do kotłów i rodzajów paliwa, o ile takie zostały ustanowione na terenie położenia budynku/lokalu mieszkalnego objętego dofinansowaniem.

Wymiana kotła na węgiel to jedna z możliwości które oferuje program „Czyste Powietrze” , w artykule „Jakie kotły spełniają wymogi Programu Czyste Powietrze?” można znaleźć informacje o wszystkich źródłach ciepła które są objęte dotacjami.

Starasz się o dotację w programie „Czyste Powietrze”,
chcesz otrzymać dofinansowanie i rozliczyć projekt przy minimum formalności ?

Skontaktuj się z nami

+48 729 831 740

Biuro czynne w godzinach 7.30 - 16.30

dotacje@czyste-powietrze.eu

W dni robocze opowiadamy w ciągu kilku godzin.

Zamów rozmowę

Szybki formularz kontaktowy

Prosimy o podanie kilku podstawowych informacji.