Wypełnianie i składanie wniosków w programie „Czyste Powietrze”.

Nowe warunki programu Czyste Powietrze obowiązujące od 03.01.2023r.

Co umożliwia program  „Czyste Powietrze” ? Program umożliwia otrzymanie dotacji na poprawę efektywności energetycznej budynków, czyli wymiana nieszczelnych drzwi i okien oraz wymianę  źródeł ciepła, opierających się na materiałach przyczyniających się do zanieczyszczenia środowiska. Do kogo jest on skierowany? Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do wszystkich osób fizycznych, którzy są właścicielami bądź współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego, lub wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Ile pieniędzy możesz otrzymać? Program podzielony jest na trzy poziomy dofinansowania.
  • POZIOM PODSTAWOWY – beneficjent otrzymuje poziom podstawowy dofinansowania, kiedy dochód nie przekracza 135 000 zł rocznie. Mówimy wtedy o kwocie maksymalnej, która wynosi 66 000 zł
  • POZIOM PODWYŻSZONY – beneficjent otrzymuje poziom podwyższony dofinansowania o kwocie maksymalnej 99 000 zł, kiedy dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 1894 zł miesięcznie (w gospodarstwie wieloosobowym), lub 2651 (w gospodarstwie jednoosobowym).
  • POZIOM NAJWYŻSZY – w gospodarstwie wieloosobowym, miesięczny dochód na jedną osobę nie przekracza 1090 zł, a w jednoosobowym – 1526 zł, wtedy beneficjent może starać się o uzyskanie dofinansowania na poziomie najwyższym, które obejmuje kwotę w maksymalnej wysokości 135 000 zł.
  Powyżej wskazane kwoty, można otrzymać jedynie przy wykonaniu kompleksowej termomodernizacji, która zawiera również instalację fotowoltaiczną. Jeśli nie chcesz wykonywać kompleksowej termomodernizacji, wtedy kwoty dofinansowania płynące z programu „Czyste Powietrze” prezentują się następująco: poziom podstawowy – 41 000 zł, poziom podwyższony – 59 000 zł, poziom najwyższy – 79 000 zł. Dodatkowo, jeśli chcemy skorzystać z programu, mamy obowiązek wykonania audytu energetycznego nieruchomości. Taki obowiązek będą mieć odbiorcy, którzy zdecydują się na wymianę źródeł ciepła w wersji z zakupem i montażem paneli fotowoltaicznych.   Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”. Wykonamy również audyt energetyczny, oraz profesjonalnie przeprowadzimy termomodernizację Twojego domu! Skontaktuj się z nami!

Starasz się o dotację w programie „Czyste Powietrze”,
chcesz otrzymać dofinansowanie i rozliczyć projekt przy minimum formalności ?

Skontaktuj się z nami

+48 729 831 740

Biuro czynne w godzinach 7.30 - 16.30

dotacje@czyste-powietrze.eu

W dni robocze opowiadamy w ciągu kilku godzin.

Zamów rozmowę

Szybki formularz kontaktowy

Prosimy o podanie kilku podstawowych informacji.